Кабінет міністрів презентував проект податкової реформи та нові обмеження на обіг готівки

уменьшение налогов

15 вересня Кабінет міністрів України презентував новий проект реформування податкової та бюджетної систем країни. Крім того, планується реорганізація системи соціального страхування та легалізація фонду оплати праці. Повний текст проектів доступний на порталі Верховної Ради України, куди уряд вже направив свої законопроекти на розгляд. Це документи №5079, №5078 и №5080 відповідно.

Як заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, ці законопроекти, над якими уряд працював останні три місяці, повинні стати основою для формування майбутнього Бюджету-2015. Особливістю цих законодавчих ініціатив, за словами пана Яценюка, є зменшення кількості податків та зборів, а також лібералізація ведення бізнесу, повідомляє «Дзеркало Тижня»
 
Зокрема, кількість податків зменшується з 22 до 9. Податок на прибуток, як планує прем’єр-міністр, буде адаптований до європейських стандартів, «коли він сплачується не так як хоче податковий інспектор, а так як виписано в бухгалтерському обліку». Окрім цього, єдиний соціальний внесок по зарплатні, яка «вище двох мінімалок», буде зменшений з 41% до 15%.
 
податкова реформа
 
Спрощення чекає на малий та середній бізнес. Ті підприємці та компанії, що в продовж року отримують прибуток менш, ніж 20 млн. грн., повністю звільняються від усіх видів перевірок, а ставка єдиного податку буде скорочена вдвічі.
 
У той же час, уряд направив до Верховної Ради ряд поправок до Податкового та Цивільного кодексів, які повинні обмежити обіг готівкових коштів у країні. Так, у випадку прийняття парламентом, гранична сума розрахунків готівкою протягом одного дня становить 15 розмірів мінімальної заробітної плати (це на даний момент 18 270 грн.). Ці обмеження вводяться на операції між фізичними особами та підприємствами. Такий самий ліміт встановлений на операції фізичних осіб з підприємцями. Що правда, фізособи будуть обмежені лише при роботі з угодами купівлі-продажу, які повинні засвідчуватись нотаріально.
 
Наразі, обмеження готівкових розрахунків встановлено на рівні 150 тис. грн.