Оператори запустили 4G. Що це таке і як ним скористатися?

03.04.2018 630_360_1516713451-8650

Ще 30-го березня lifecell і Vodafone повідомили про запуск мережі 4G на частоті 2600 МГц  і перші абоненти змогли спробувати новий для українців стандарт зв’язку.

Ми вирішили знову поспілкуватись на цю тему і підібрали для вас відповіді на найчастіші питання, які можуть виникнути.

 

У чому різниця між 3G і 4G?

 

Основна відмінність 4G від 3G – це звичайно ж швидкість передачі даних в мережах, необхідна для більш комфортного використання сучасних сервісів стрімінга музики, відео, онлайн ігор.

Крім того, стандарти 4G повністю засновані на пакетній передачі даних, а ще такі мережі відрізняються більшою ємністю (одна базова станція може працювати з великим числом абонентів) і пропонують кращу стабільність з’єднання.

 

Мій смартфон підтримує 4G?

 

На практиці багато користувачів зіткнулися з проблемою, що не кожен смартфон підтримує 4G. Кілька років тому, справді далеко не всі смартфони підтримували 4G, в першу чергу це була особливість флагманських пристроїв.

 

Поступово підтримка 4G з’явилася в чіпсетах середнього і бюджетного сегмента, відповідно, зараз навіть нові недорогі смартфони вміють працювати в мережах 4G, хоча і не абсолютно все з них.

Найпростіший спосіб перевірити, чи підтримує ваш апарат 4G-мережі – скористатися спеціальним USSD-кодом перевірки від оператора:

 

Київстар:

• перевірка SIM-карти: * 245 * 4 #

• перевірка смартфона: * 245 * 5 #

 

Vodafone:

• універсальний код перевірки: * 222 #

 

lifecell:

• універсальний код перевірки: * 455 #, а також за дзвінком в call-центр за номером 5433 або через додаток «Mой lifecell.

 

Для перевірки сумісності смартфонів оператори використовують власні бази, які включають інформацію про найпопулярніші апарати, тому навіть якщо оператор стверджує, що ваш телефон не підтримує 4G – не завадить перевірити цю інформацію на сайті виробника пристрою або подивитися характеристики платформи, на якій побудований смартфон.

 

В першу чергу оператори розгортають 4G на частоті 2600 МГц (FDD-LTE, band 7), а вже влітку почнуть запускати мережу на частоті 1800 МГц (FDD-LTE, band 3) – це найпоширеніші стандарти 4G, їх підтримують більшість 4G-пристроїв і користувачі зможуть це відчути.

 

Як перевірити свою SIM-карту?

 

Так як 4G має досить багато відмінностей в порівнянні з 3G, то для використання нового формату передачі даних знадобиться USIM-картка, іншими словами – сучасний і вдосконалений формат SIM.

Зовні вона нічим не відрізняється від звичайної «сімки», але має досить більший обсяг вбудованої пам’яті, кращий захист з точки зору безпеки і дозволяє операторам реалізовувати різні додаткові сервіси.

 

Якщо ви давно не міняли карту, то швидше за все користуєтеся непотрібної і її доведеться змінити – перевірити її можна за допомогою тих же USSD-запитів і додатків, про які ми писали вище. Бази даних операторів оновлюються не миттєво, тому після заміни SIM на USIM не потрібно лякатися, якщо перевірка за кодом знову скаже, що ви користуєтеся непотрібної картою, потрібно почекати трохи часу і ваша SIM потрапить в базу.

 

До запуску 4G всі оператори проводять безкоштовну заміну (lifecell – до 30 квітня) старих карт на USIM в своїх салонах зв’язку. Абоненти Київстар також можуть купити стартовий пакет (на наявність всередині USIM вказує напис «4G Ready») і самостійно прив’язати свій номер до нової USIM дотримуючись інструкції всередині стартового пакета.

 

Чи подорожчає зв’язок після запуску 4g?

 

Після запуску 3G все оператори підвищили тарифи на зв’язок, деякі ще й змінили (погіршили) умови старих. У випадку з запуском 4G можна очікувати ще одного підвищення, але різниця в ціні швидше за все не повинна бути настільки помітної і так лякати користувачів. Зв’язок може подорожчати на 10-20%, при цьому збережеться практика, коли вартість аналогічних тарифів буде залежати від регіону країни.

 

Точно не варто чекати, що оператори будуть по-різному тарифікувати 3G і 4G трафік. Нові лінійки тарифів можуть представити вже влітку, після запуску 4G в діапазоні 1800 МГц з більш широким покриттям.

Можливо, абонентам «дозволять» залишитися на тарифах останніх років або ж гравці почнуть стимулювати перехід на нові плани з помітно більшим обсягом включеного трафіку, який буде простіше витратити в мережі 4G завдяки великим швидкостям доступу.

 

В яких містах буде 4G?

 

На жаль новий формат буде доступний українцям не у всіх містах, пов’язано це все з тим, що на першому 4G-аукціоні оператори купили ліцензії, що дозволяють запустити 4G на частоті 2600 МГц.

 

Базові станції, що працюють на цій частоті, відрізняються великою ємністю мережі, але невеликим радіусом дії. Саме тому 4G-покриття, доступне відразу після старту, є тільки в деяких місцях. Такими базовими станції вигідно покривати хіба що великі густонаселені міста-мільйонники.

Перший запуск 4G на собі відчують великі міста, такі як Київ, Одеса, Дніпро, Харків, Львів.

Розповісти друзям:

Ссылка в ассоциацию

Умови використання інформації сайту

Матеріали веб-ресурсу www.oba.ua, у тому числі – текстова та графічна складові, є власністю громадської організації «Асоціація Інтернет Підприємців» або третіх сторін. Матеріали ресурсу можуть бути відтворені цілком або частково, у будь-якій формі, за умови отримання письмової згоди, або за умов некомерційного використання або самоосвіти.

У випадку використання матеріалів сайту не в означених вище цілях, обов’язковим є отримання письмового дозволу громадської організації «Асоціація Інтернет Підприємців» або власників матеріалів третіх сторін.

У випадку використання матеріалів ресурсу з метою, що вказана вище (самоосвіта або персональне некомерційне використання), обов’язкове розміщення посилання на першоджерело. У випадку використання у друкованій версії, обов’язковою є фраза: «Джерело матеріалів: представництво Асоціації Інтернет Підприємців у Всесвітній мережі». За умови використання на інших веб-ресурсах, обов’язкове розміщення гіперпосилання на стартову сторінку ресурсу: www.oba.ua.

Активне гіперпосилання (або текстова вказівка) мають бути розміщені в кінці тексту використаного матеріалу. Розмір шрифту текстової вказівки чи активного гіперпосилання не має бути меншим за текст матеріалу, що використовується.

У випадку використання матеріалів веб-ресурсу ГО «Асоціація Інтернет Підприємців» на телебаченні або радіо, обов’язковим є усна згадка організації.

Порушення авторських прав призводить до переслідування у передбаченому законодавством України порядку.
Знак качества
Выберите цвет

sdsd

На данной странице Вы можете выбрать знак качества, который максимально подходит к Вашему сайту по дизайну (цветовому соотношению), и разместить его на своем веб-ресурсе.

Сделать это очень просто:

  • В поле, расположенном под выпадающим списком, должен образоваться специальный код, который можно скопировать и сохранить удо- бным для Вас способом;
  • Навести курсор мыши на картинку (вокруг кото-рой появится рамочка), и кликнуть по ней;
  • Из выпадающего списка необходимо выбрать название своей компании (расположенного под примерами значков);
  • Скопированный код необходимо передать специалистам, обслуживающим Ваш сайт для его размещения в выбранной Вами области.

Что делать, если вашей компании в списке нет?

В случае, если в выпадающем списке Ваша компания отсутствует, то:
  • заявка о принятии в Ассоциацию находится в процессе обработки;
  • Ваша компания пока не является членом Ассоциации.

sdsd

При возникновении каких-либо сложностей или вопросов, просим связаться с нами любым удобным для Вас способом:
+38(066)513-68-15 или info@oba.ua
Приєднатися до Асоціації
Если у Вас еще остались вопросы, Вы можете задать их в поле «Комментарии», или посетить раздел FAQ, где даны ответы на наиболее распространенные вопросы. Также мы всегда готовы ответить на все Ваши вопросы по телефону: +38(066)513-68-15