Ще 30-го березня lifecell і Vodafone повідомили про запуск мережі 4G на частоті 2600 МГц і перші абоненти змогли спробувати новий для українців стандарт зв’язку.
Ми вирішили знову поспілкуватись на цю тему і підібрали для вас відповіді на найчастіші питання, які можуть виникнути.
У чому різниця між 3G і 4G?
Основна відмінність 4G від 3G – це звичайно ж швидкість передачі даних в мережах, необхідна для більш комфортного використання сучасних сервісів стрімінга музики, відео, онлайн ігор.
Крім того, стандарти 4G повністю засновані на пакетній передачі даних, а ще такі мережі відрізняються більшою ємністю (одна базова станція може працювати з великим числом абонентів) і пропонують кращу стабільність з’єднання.
Мій смартфон підтримує 4G?
На практиці багато користувачів зіткнулися з проблемою, що не кожен смартфон підтримує 4G. Кілька років тому, справді далеко не всі смартфони підтримували 4G, в першу чергу це була особливість флагманських пристроїв.
Поступово підтримка 4G з’явилася в чіпсетах середнього і бюджетного сегмента, відповідно, зараз навіть нові недорогі смартфони вміють працювати в мережах 4G, хоча і не абсолютно все з них.
Найпростіший спосіб перевірити, чи підтримує ваш апарат 4G-мережі – скористатися спеціальним USSD-кодом перевірки від оператора:
Київстар:
• перевірка SIM-карти: * 245 * 4 #
• перевірка смартфона: * 245 * 5 #
Vodafone:
• універсальний код перевірки: * 222 #
lifecell:
• універсальний код перевірки: * 455 #, а також за дзвінком в call-центр за номером 5433 або через додаток «Mой lifecell.
Для перевірки сумісності смартфонів оператори використовують власні бази, які включають інформацію про найпопулярніші апарати, тому навіть якщо оператор стверджує, що ваш телефон не підтримує 4G – не завадить перевірити цю інформацію на сайті виробника пристрою або подивитися характеристики платформи, на якій побудований смартфон.
В першу чергу оператори розгортають 4G на частоті 2600 МГц (FDD-LTE, band 7), а вже влітку почнуть запускати мережу на частоті 1800 МГц (FDD-LTE, band 3) – це найпоширеніші стандарти 4G, їх підтримують більшість 4G-пристроїв і користувачі зможуть це відчути.
Як перевірити свою SIM-карту?
Так як 4G має досить багато відмінностей в порівнянні з 3G, то для використання нового формату передачі даних знадобиться USIM-картка, іншими словами – сучасний і вдосконалений формат SIM.
Зовні вона нічим не відрізняється від звичайної «сімки», але має досить більший обсяг вбудованої пам’яті, кращий захист з точки зору безпеки і дозволяє операторам реалізовувати різні додаткові сервіси.
Якщо ви давно не міняли карту, то швидше за все користуєтеся непотрібної і її доведеться змінити – перевірити її можна за допомогою тих же USSD-запитів і додатків, про які ми писали вище. Бази даних операторів оновлюються не миттєво, тому після заміни SIM на USIM не потрібно лякатися, якщо перевірка за кодом знову скаже, що ви користуєтеся непотрібної картою, потрібно почекати трохи часу і ваша SIM потрапить в базу.
До запуску 4G всі оператори проводять безкоштовну заміну (lifecell – до 30 квітня) старих карт на USIM в своїх салонах зв’язку. Абоненти Київстар також можуть купити стартовий пакет (на наявність всередині USIM вказує напис «4G Ready») і самостійно прив’язати свій номер до нової USIM дотримуючись інструкції всередині стартового пакета.
Чи подорожчає зв’язок після запуску 4g?
Після запуску 3G все оператори підвищили тарифи на зв’язок, деякі ще й змінили (погіршили) умови старих. У випадку з запуском 4G можна очікувати ще одного підвищення, але різниця в ціні швидше за все не повинна бути настільки помітної і так лякати користувачів. Зв’язок може подорожчати на 10-20%, при цьому збережеться практика, коли вартість аналогічних тарифів буде залежати від регіону країни.
Точно не варто чекати, що оператори будуть по-різному тарифікувати 3G і 4G трафік. Нові лінійки тарифів можуть представити вже влітку, після запуску 4G в діапазоні 1800 МГц з більш широким покриттям.
Можливо, абонентам «дозволять» залишитися на тарифах останніх років або ж гравці почнуть стимулювати перехід на нові плани з помітно більшим обсягом включеного трафіку, який буде простіше витратити в мережі 4G завдяки великим швидкостям доступу.
В яких містах буде 4G?
На жаль новий формат буде доступний українцям не у всіх містах, пов’язано це все з тим, що на першому 4G-аукціоні оператори купили ліцензії, що дозволяють запустити 4G на частоті 2600 МГц.
Базові станції, що працюють на цій частоті, відрізняються великою ємністю мережі, але невеликим радіусом дії. Саме тому 4G-покриття, доступне відразу після старту, є тільки в деяких місцях. Такими базовими станції вигідно покривати хіба що великі густонаселені міста-мільйонники.
Перший запуск 4G на собі відчують великі міста, такі як Київ, Одеса, Дніпро, Харків, Львів.