Визначені основні напрями реформування ринку онлайн-розрахунків України

17.09.2014 IT-реформы

16 вересня відбувся другий круглий стіл «Розрахунки онлайн: разом міняємо ситуацію», що був організований журналом «Гроші» («Деньги»). Учасники заходу обговорили зміни, необхідні для розвитку ринку платежів та гармонізації вітчизняного платіжного законодавства з нормами Європейського союзу.

Головною особливістю цього заходу стало те, що за його результатами представники українського онлайн-розрахунків вперше у своїй історії зайняли консолідовану позицію, та запропонували державі свій варіант правового регулювання галузі. Незважаючи на те, що перший нормативний акт, який регулює емісію та обіг електронних грошей, був прийнятий Нацбанком ще у далекому листопаді 2010 року, повноцінного законодавства, що відповідало б викликам часу, немає до сих пір. У зв’язку з цим, а також з підписанням Угоди про Асоціацію з Європейським союзом, видання «Гроші» організувало низку круглих столів для обговорення подальших шляхів розвитку галузі онлайн-розрахунків.
 
Учасниками цього заходу стали представники Інтернет Асоціації України, Українського союзу промисловців і підприємців, компаній Monexy, EasyPay, WEbMoney.UA, Інтернет Інвест, QIWI Гаманець, PayМaster.ua, iPay, «Пост Фінанс», а також вчені та експерти. У дискусії прийняли участь також народний депутат Украиїни з питань фінансів і банківської діяльності Ольга Бєлькова та представник Адміністрації Президента України, експерт з електронного управління Марія Горностай. Представники НБУ захід проігнорували.
 
Усі учасники круглого столу зійшлися на думці, що необхідність дерегуляції, впровадження реформ та гармонізація з нормами ЄС вітчизняного платіжного законодавства на сьогодні очевидна. Як зазначив експерт-консультант WebMoney.UA Олексій Титов: «Мова йде вже не стільки про розвиток українського ринку платежів, скільки про його спасіння». Базове законодавство часто не виконується, а Національний Банк порушує принципи конкуренції, коли віддає перевагу Global Money (система Ощадбанку), перед іншими учасниками ринку.
 
За результатами круглого столу було сформульовано й задекларовано єдину позицію ринку. Свої пропозиції учасники заходу також оформили у вигляді звернення, та відправили до направили до Адміністрації Президента, парламентського Комітету з фінансів та банківської діяльності, до Кабінету міністрів та Нацбанку.
 
Ці пропозиції зводяться до наступних тез:

  • Необхідність імплементації у законодавство України положень Директив ЄС № 110 та № 64, розширивши суб’єктний склад учасників ринку.
  • Ввести нове поняття – «небанківська платіжна установа», до якої будуть віднесені суб’єкти згідно з видами діяльності, відповідно європейській правовій практиці (розрахункова установа, інституція електронних грошей, провайдер платіжних послуг).
  • Ввести в Законі термін «платіж» (операції з приймання грошей та інших фінансових активів з метою їх передачі іншому суб’єкту), який буде віднесено до сфери фінансових послуг.
  • Прийняти Закон України «Про небанківські платіжні організації та їх діяльність» та Закон України «Про електронні гроші», а також підготувати нові редакції законів «Про Національний банк України», «Про платіжні системи та переказ грошей в Україні», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Розповісти друзям:

Ссылка в ассоциацию

Умови використання інформації сайту

Матеріали веб-ресурсу www.oba.ua, у тому числі – текстова та графічна складові, є власністю громадської організації «Асоціація Інтернет Підприємців» або третіх сторін. Матеріали ресурсу можуть бути відтворені цілком або частково, у будь-якій формі, за умови отримання письмової згоди, або за умов некомерційного використання або самоосвіти.

У випадку використання матеріалів сайту не в означених вище цілях, обов’язковим є отримання письмового дозволу громадської організації «Асоціація Інтернет Підприємців» або власників матеріалів третіх сторін.

У випадку використання матеріалів ресурсу з метою, що вказана вище (самоосвіта або персональне некомерційне використання), обов’язкове розміщення посилання на першоджерело. У випадку використання у друкованій версії, обов’язковою є фраза: «Джерело матеріалів: представництво Асоціації Інтернет Підприємців у Всесвітній мережі». За умови використання на інших веб-ресурсах, обов’язкове розміщення гіперпосилання на стартову сторінку ресурсу: www.oba.ua.

Активне гіперпосилання (або текстова вказівка) мають бути розміщені в кінці тексту використаного матеріалу. Розмір шрифту текстової вказівки чи активного гіперпосилання не має бути меншим за текст матеріалу, що використовується.

У випадку використання матеріалів веб-ресурсу ГО «Асоціація Інтернет Підприємців» на телебаченні або радіо, обов’язковим є усна згадка організації.

Порушення авторських прав призводить до переслідування у передбаченому законодавством України порядку.
Знак качества
Выберите цвет

sdsd

На данной странице Вы можете выбрать знак качества, который максимально подходит к Вашему сайту по дизайну (цветовому соотношению), и разместить его на своем веб-ресурсе.

Сделать это очень просто:

  • В поле, расположенном под выпадающим списком, должен образоваться специальный код, который можно скопировать и сохранить удо- бным для Вас способом;
  • Навести курсор мыши на картинку (вокруг кото-рой появится рамочка), и кликнуть по ней;
  • Из выпадающего списка необходимо выбрать название своей компании (расположенного под примерами значков);
  • Скопированный код необходимо передать специалистам, обслуживающим Ваш сайт для его размещения в выбранной Вами области.

Что делать, если вашей компании в списке нет?

В случае, если в выпадающем списке Ваша компания отсутствует, то:
  • заявка о принятии в Ассоциацию находится в процессе обработки;
  • Ваша компания пока не является членом Ассоциации.

sdsd

При возникновении каких-либо сложностей или вопросов, просим связаться с нами любым удобным для Вас способом:
+38(066)513-68-15 или info@oba.ua
Приєднатися до Асоціації
Если у Вас еще остались вопросы, Вы можете задать их в поле «Комментарии», или посетить раздел FAQ, где даны ответы на наиболее распространенные вопросы. Также мы всегда готовы ответить на все Ваши вопросы по телефону: +38(066)513-68-15